Začína sa petícia za voľnú nedeľu, cieľom je získať aspoň 100.000 podpisov

www.ipolitika.sk

Prijatie zákona na ochranu nedele je cieľom občianskej petície, ktorú spúšťa Aliancia za nedeľu (AZN). Aby sa petíciou museli zaoberať aj poslanci NR SR, musí ju podpísať aspoň 100.000 občanov. „Je vhodná doba, aby sa pod hlavičkou AZN zjednotili všetci ľudia dobrej vôle a spojili svoje sily do petície za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele na Slovensku. Iba s pomocou Božou a s jednotným a spoločným postupom všetkých ľudí dobrej vôle, odborových zväzov, politických strán, tretieho sektora a cirkvi, sa nám môže podariť to, čo sa nám zdá na prvý pohľad nemožné,“ vyhlásil šéf AZN Anton Čulen.

www.ipolitika.sk

AZN zároveň pripomína, že v NR SR sa už o prijatí zákona na ochranu nedele hlasovalo viackrát.„Vyzývame vládu, všetkých ľudí dobrej vôle, vedenie supermarketov, stavebné firmy, fyzické aj právnické osoby, občianske združenia, cirkevné spoločenstvá, odborové organizácie, zamestnanecké zväzy, politické strany, ale aj hnutia a združenia spoločenského, politického a kultúrneho života na Slovensku, aby aj oni podľa svojich možnosti a schopností upozornili rôznymi akciami na ochranu nedele a na hodnotu nedeľného a sviatočného pokoja a o pomoc pri petícii za prijatie zákona na ochranu nedele na Slovensku. Lebo nedeľa je pre všetkých občanov Slovenskej republiky a EÚ,“apeloval Čulen.

Podpredseda KDH Pavol Abrhan pre TASR zdôraznil, že postoj jeho hnutia k ochrane nedele je dlhodobo pozitívny, preto takéto občianske iniciatívy podporuje a je ochotný petíciu podpísať. „Je dôležité posilňovať súdržnosť a rodiny a nabrať silu na prácu do nového týždňa,” odvetil na otázku, prečo je voľná nedeľa potrebná.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>