Strany Ľudovej platformy uzavreli koalíciu pre voľby do Trenčianskeho samosprávneho kraja

www.ipolitika.sk

Predstavitelia KDH, SDKÚ a Most-Híd podpísali dnes koaličnú dohodu o spolupráci pred voľbami do Trenčianskeho samosprávneho kraja. Dohoda upravuje zastúpenie kandidátov z jednotlivých strán Ľudovej platformy na spoločnej kandidátke a zriaďuje koaličnú radu, ktorá bude koordinovať aktivity strán v rámci spoločnej predvolebnej kampane.

„Dobré zmluvy robia dobrých priateľov. Táto dohoda je dôkazom toho, že keď ide o budúcnosť nášho kraja, chceme a vieme spolupracovať,“ zdôraznila predsedníčka KDH v Trenčianskom kraji Anna Záborská.

„Pravica je na Slovensku úspešná len vtedy, keď spolupracuje. Koaličná dohoda Ľudovej platformy je preto zámerne otvorená aj pre menšie pravicové strany pôsbiace v našom kraji,“ dodal predseda trenčianskeho regionálneho zväzu SDKÚ Martin Fedor.

www.ipolitika.sk

„Spoločný postup pravice s jasnou víziou byť alternatívou populistickej politike Smeru je zárukou profesionálneho prístupu k rozvoju Trenčianskeho samosprávneho kraja,“ povedal podpredseda krajskej organizácie Most-Híd Jozef Maďar.

Zúčastnené strany predstavia aj spoločného kandidáta na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Takúto dohodu však bude upravovať samostatná koaličná zmluva.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>