Slovenský turizmus dostane šancu na zlatú medailu

www.ipolitika.sk

Nielen hokejisti, ale aj slovenskí hotelieri budú bojovať o zlato. Ako kvalitný hotel, reštauráciu či iné turistické zariadenie na Slovensku ste si vybrali, sa dozviete vďaka národnému systému kvality. Ten by mohol rozdeliť slovenské turistické zariadenia na zlaté, strieborné a bronzové, podľa toho, ako kvalitné služby poskytujú.

S vytvorením systému kvality ako aj s intenzívnejšou podporou destinačného manažmentu u nás počíta Stratégia rozvoja cestovného ruchu do roku 2020, ktorú dnes predstavil verejnosti štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

„Naša vízia by sa dala zhrnúť do troch slov. Kvalita, rozvoj a príležitosť,“ povedal F. Palko na dnešnej tlačovej konferencii. Iba kvalitné služby dnes totiž majú šancu uspieť v rastúcej konkurencii krajín z regiónu aj celého sveta. Preto ministerstvo navrhuje podporiť také rozvojové projekty a tie subjekty, ktoré dokážu vytvoriť zaujímavú ponuku pre turistov. „Dnes máme unikátnu príležitosť prilákať k nám turistov a tým nielen pomôcť ekonomike, ale predovšetkým dať prácu ľudom na celom Slovensku,“ zdôraznil F. Palko.
Vzhľadom na fakt, že v cestovnom ruchu pracuje viac ako 100-tisíc ľudí a až 90 percent podnikateľských subjektov v cestovnom ruchu patrí medzi malé a stredné podniky, je potrebné podporovať ich užšiu spoluprácu. Iba tak budú schopné vytvoriť atraktívne turistické zóny, kde sa turistom oplatí stráviť viac dní. Stratégia preto počíta aj s finančným nástrojom, ktorý by mal podporiť tie turistické subjekty, ktoré prilákajú turistov na päť a viac dní.

www.ipolitika.sk

Veľkú pozornosť stratégia venuje aj podpore marketingu Slovenska v zahraničí. Počítame s vybudovaním značky Slovenska, alebo podporou kľúčových národných a nadnárodných produktov cestovného ruchu, ktoré sa stanú prvým impulzom na pritiahnutie pozornosti.
Záujem zahraničných turistov o Slovensko rastie. V prvých  troch mesiacoch tohto roka Slovensko navštívilo 337 610 zahraničných turistov, čo je o 19,9 percenta viac ako v rovnakom období minulého roka. Rovnako dôležitý je aj fakt, že rastie aj počet nocí, ktoré v slovenských hoteloch strávia Slováci. Medziročne ich počet narástol o 8,8 percenta na 519 239.

 Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>