SDKÚ-DS: Vítame Chorvátsko na našej spoločnej európskej lodi

www.ipolitika.sk

Vstup Chorvátska do Európskej únie je dôležitým medzníkom pri rozširovaní spoločného európskeho projektu a pozitívnym signálom nádeje aj pre ďalšie krajiny regiónu západného Balkánu. Vítame Chorvátsko na našej spoločnej európskej lodi a tešíme sa z tejto významnej udalosti.

Význam tohto kroku je pre nás zvýraznený udalosťami zo začiatku eurointegračných rokovaní, ktoré presadil vtedajší slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Jeho kľúčová úloha na európskej ceste Chorvátska je pre históriu zapísaná aj udelením najvyššieho chorvátskeho štátneho vyznamenania Radu kráľovnej Jeleny.

www.ipolitika.sk

Chorvátske členstvo v Európskej únii je významné nielen pre krajiny, ktoré ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bojovali, ale aj pre našich občanov, ktorí s obľubou navštevujú pobrežie Jadranu. Aj pri tejto významnej príležitosti rozšírenia EÚ po šesť a pol roku si uvedomujeme, že členstvo v EÚ znamená pre každú krajinu nové šance a príležitosti. Podmienky na lepší život občanov ale tiež súvisia s realizáciou potrebných reforiem a dodržiavaním pravidiel, ktoré vždy na európskej úrovni presadzujeme.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>