Ružomberok ušetrí, projekt vodárov bude o polovicu lacnejší

www.ipolitika.sk

Vodárenská spoločnosť Ružomberok, a.s. uskutoční nový kanalizačný projekt s podporou európskych peňazí o vyše polovicu lacnejšie, než pôvodne predpokladala. 

Vybudovanie kanalizačnej siete v mestských častiach Ružomberka Biely Potok, Černová a Hrboltová a v obciach Liptovské Sliače, Liptovská Teplá, Ivachnová a Likavka v celkovej dĺžke 40 110 metrov, vrátane zhotovenia 1 698 kanalizačných prípojok, ako aj rozšírenie a rekonštrukcia Čistiarne odpadových vôd Liptovská Teplá na kapacitu 8 136 ekvivalentných obyvateľov, má podľa zmluvnej ceny stáť 9,387 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Je to 42,9 % z predpokladaných nákladov 21,896 mil. eur. Súčasťou investície je aj vypracovanie realizačnej dokumentácie stavby. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania.

www.ipolitika.sk

Stavebné práce uskutoční spoločnosť Chemkostav, a.s. z Michaloviec počas osemnástich mesiacov. Zákazku získala v tendri spomedzi štrnástich prijatých ponúk.

Projekt bude financovaný zo zdrojov Kohézneho fondu Európskej únie, zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov vodárenskej spoločnosti v rámci Operačného programu Životné prostredie.

Ako ružomberskí vodári informovali už minulý týždeň, na kanalizáciu Ivachnovej nedostanú peniaze od štátu ani z eurofondov, lebo obec nemá nad dvetisíc obyvateľov. Do skúšobnej prevádzky plánujú dielo uviesť do apríla 2015.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>