Rozdelenie Carga považuje SDKÚ-DS za netransparentný predaj

www.ipolitika.sk

Poslanec parlamentu Miroslav Beblavý (SDKÚ-DS) kritizuje, že nákladné vagóny Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. sa majú vložiť do jednej z troch dcérskych spoločnosti a jej väčšinový podiel sa odpredá investorovi. Cargo príde o základ svojho živobytia, myslí si opozičný poslanec.

Súhlas vlády s budúcim vytvorením troch dcérskych firiem Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. považuje SDKÚ-DS za netransparentný predaj jej najcennejšieho majetku v účtovnej hodnote vyše 250 mil. eur. Poslanec parlamentu za spomínanú opozičnú stranu Miroslav Beblavý v stredu na brífingu kritizoval, že nákladné vagóny Carga sa majú vložiť do dcérskej spoločnosti, ktorej väčšinový podiel sa odpredá investorovi.

www.ipolitika.sk

“Cargo príde o základ svojho živobytia. V celom materiáli nie je ani slovo o tom, ako má vstup investorov prebehnúť, o podmienkach súťaže, o minimálnych požiadavkách, ktoré bude štát požadovať, ani nič iné,” povedal Beblavý. Podľa neho ide o vopred pripravený scenár ako z Carga, “ktoré je v kóme, ešte vyoperovať a predať niektoré orgány a tým pádom aspoň o tie obohatiť pravdepodobne blízkych ľudí.” Ako opozičný poslanec poznamenal, vláda, resp. štát majú rôznymi formami, či už cez Železnice Slovenskej republiky alebo priamo do Carga vložiť okolo 140 mil. eur. Návrh opatrení na konsolidáciu Carga je podľa neho načasovaný presne na tri roky, na obdobie po ďalších parlamentných voľbách. “Je to vyslovene politický ťah na to, aby Cargo nepadlo za tejto vlády,” tvrdí Beblavý.

 Zdroj: sdku-ds.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>