Príde Cyril s Metodom pred parlament? Nahradiť by mohli komunistické Vítanie

www.ipolitika.sk

Solúnski bratia alias Cyril a Metod by sa mohli vrátiť na Slovensko. A to rovno do jeho hlavného mesta. Samozrejme, nie v živej ale sochárskej podobe.

S touto iniciatívou vyšiel prednedávnom predseda KDH a podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Ján Figeľ. Ten v takomto kroku vidí hneď dve výhody.

„Pred parlamentmi demokratických krajín bývajú neanonymné sochy zakladateľov štátov alebo ich dejateľov, ktorí výrazne ovplyvnili históriu. Pred slovenským parlamentom je anonymná socha od Jána Kulicha, ktorá tam pôvodne ani nemala byť,“ skonštatoval líder kresťanských demokratov na margo kontroverzného výtvoru Vítanie.

www.ipolitika.sk

Naopak, súsošie Cyrila a Metoda by považoval za vhodné vyjadrenie základov, na ktoré sa v preambule odvoláva aj Ústava Slovenskej republiky. Preto plánuje s touto ideou osloviť aj súčasné vedenie parlamentu.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>