Prepustili členku Falun Gong – Zhang Fengying, za ktorú lobovali aj poslanec Jozef Mikloško

www.ipolitika.sk

Členku hnutia Falun Gong Zhang Fengying, ktorej prepustenie v otvorenom liste žiadali aj slovenskí poslanci, prepustili z čínskeho pracovného tábora. Pre TASR to uviedol predseda Slovenskej Asociácie Falun Gong Marek Tatarko.

Prepustenie je podľa neho povzbudivá správa pre ďalšie aktivity za ukončenie prenasledovania Falun Gongu. „Jedným z hmatateľných výsledkov slovenských petičných akcií a aktivít za oslobodenie praktizujúcich Falun Gongu väznených v Číne sa stalo prepustenie pani Zhang Fengying, ktorá sa 15. júla 2013 v ranných hodinách vrátila domov po viac ako polročnom zadržiavaní v čínskych pracovných táboroch,“ vyhlásil Tatarko.

Dodal, že za prepustenie Zhang Fengying sa okrem občanov vyjadrili v otvorenom liste do pracovného tábora aj poslanci Národnej rady (NR) SR Jozef Mikloško (KDH) a Peter Osuský (SaS), ktorí sa 10. mája tohto roku stretli s jej dcérou Lisou Zhang. Tatarko pripomenul, že rektor Vysokej školy sv. Alžbety udelil Zhang Fengying v máji tohto roka Zlatú medailu za “ochranu ľudských a náboženských práv”.

www.ipolitika.sk

Jozef  Mikloško a Peter Osuský sa podpísali aj pod otvorený list, ktorým apelovali na prepustenie Zhang Fengying.  „Tento list posielame na vedomie i vláde SR, predstaviteľom Európskeho parlamentu, Výboru OSN pre ľudské práva a čínskemu veľvyslanectvu v Bratislave,“ uvádzalo sa v dokumente, ktorý okrem dvoch poslancov NR SR podpísala Zuzana Čaputová, advokátka spolupracujúca s VIA IURIS, hudobník Peter Lipa, sociológ Fedor Gál, spisovateľ Michal Hvorecký, Nora Beňaková (OZ Človek v ohrození), literárny vedec Peter Zajac, Ivan Kuhn (Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika) a predseda OKS Ondrej Dostál.
Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>