PREMIÉR: Ľuďom z EVG Jaklovce pomôže prostriedkami zo svojho rezervného fondu

www.ipolitika.sk

Premiér Robert Fico uvoľní zo svojho rezervného fondu finančnú čiastku, ktorá pomôže bývalým zamestnancom EVG Jaklovce v okrese Gelnica získať podporu z garančného fondu Sociálnej poisťovne. Suma im umožní podať návrh na konkurz na ich bývalú firmu, ktorá zatvorila prevádzku na výrobu káblových zväzkov pred niekoľkými mesiacmi bez toho, aby im vyplatila mzdy a odstupné. Zostali bez akéhokoľvek príjmu. Fico to dnes (18. júla) oznámil počas návštevy novootváranej prevádzky na Myjave.

www.ipolitika.sk

Vyplatenie prostriedkov z garančného fondu je podmienené práve vyhlásením konkurzu na firmu EVG Jaklovce. Tento návrh však doteraz nikto nepodal a jej 50 bývalých zamestnancov, vrátane živiteľov rodín, nemalo prostriedky na to, aby mohlo tento krok uskutočniť. Okrem iného sa vo svojej tiesnivej situácii obrátili na premiéra. “Verím, že čo sa dá urobiť prostredníctvom garančného fondu, bude môcť byť urobené. Ďalšie kroky budú koordinované so sociálnou poisťovňou a ministerstvom práce,” dodal premiér.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>