Podľa Eurostatu sme aj začiatkom tohto roka patrili ku krajinám s najrýchlejšie rastúcim verejným dlhom v Európskej únii

www.ipolitika.sk

Európske štatistiky potvrdzujú, že vláda pokračuje v zadlžovaní Slovenska rekordným tempom. Splácať tento dlh však nebude súčasný premiér a jeho ministri, ale bežní ľudia.

Dane, odvody a poplatky od nich  totiž v budúcnosti nepôjdu na zlepšenie zdravotníctva či školstva, ale na splátky dlhov bankám.
Už teraz kvôli dlhu prichádzajú ľudia o peniaze. Napríklad ak by štát nemusel platiť úroky z dlhu, tak by mohol každému dôchodcovi zvýšiť dôchodok o 1000 eur ročne. Je to krutá daň za dlhy prvej Ficovej vlády a jeho druhá vláda to ešte zhoršuje. Každý deň tak ministri prejedajú budúcnosť Slovenska. Ak SMERu čo i len trochu záleží na našej budúcnosti, tak by s týmto hrozným zadlžovaním mal prestať. Namiesto požičiavania si, by sa vláda mala uskromniť a lepšie zvažovať koľko peňazí a na čo míňa.
www.ipolitika.sk
Zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>