P. Frešo by bol rád, keby I. Radičová zmenila názor a kandidovala za prezidentku

www.ipolitika.sk

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo by bol rád, keby expremiérka Iveta Radičová zmenila názor a rozhodla by sa kandidovať za prezidentku SR. Radičová to neraz odmietla. SDKÚ-DS rokuje o spoločnom kandidátovi ľudovcov s KDH a Mostom-Híd. Chce sa dohodnúť na takom kandidátovi, ktorý má šancu na úspech. KDH a Most-Híd stoja za Pavlom Hrušovským. SDKÚ-DS sa k nemu nevyjadrila.

“SDKÚ-DS má záujem na tom, aby do prezidentských volieb za Ľudovú platformu či stredopravú scénu išiel jeden silný kandidát, ktorý môže zvíťaziť. Latku sme pomerne silno signalizovali menom Iveta Radičová, aj keď rešpektujeme, že ona nemá záujem,” povedal Frešo na brífingu v parlamente. Dodal, že s KDH a Mostom-Híd rokujú, hovoria aj o výhradách. Či sú nejaké k Hrušovskému, nepovedal.

www.ipolitika.sk

Poukázal však na to, že z radov KDH kandiduje už Ján Čarnogurský, záujem o Prezidentský palác avizoval aj Radoslav Procházka. “Áno, aj takéto výhrady zaznievajú na rokovaniach, ale všetky výhrady si preberieme v SDKÚ-DS a na rokovaniach s partnermi,” podotkol. Frešo je za to, aby strany informovali verejnosť až o dohodách a neodkazovali si cez médiá. Dokedy mienia ľudovci rokovať, Frešo nepovedal. Podľa neho je stále čas. Poukázal aj na to, že Smer-SD stále tiež nemá kandidáta a chystá sa ho riešiť až koncom roka.

Frešo tiež nepovedal, či SDKÚ-DS navrhne vlastného kandidáta, ak sa ľudovci na spoločnom kandidátovi nedohodnú. “Ak sa na niečom SDKÚ-DS bude podieľať, tak na poriadnej dohode na zvoliteľnom kandidátovi,” uviedol. Na otázku, či je Hrušovský zvoliteľný, nepovedal. “Nechcem komentovať žiadne mená. Nešpekulujme,” povedal.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>