MEDIAN SK: SNS má 5,2 percent!

www.ipolitika.sk

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) zverejnila v piatok 12. júla výsledky prieskumu spoločnosti MEDIAN SK, ktorý sa uskutočnil v dňoch 27. mája až 23. júna. Podľa prieskumu by dnes Slovenskú národnú stranu volilo 5,2 percenta voličov.

Podľa prieskumu, ktorý TASR poskytol riaditeľ spoločnosti Jindřich Bardon, vo voľbách do Národnej rady SR by najviac hlasov dostal Smer-SD so ziskom 45,4 percenta, nasledovalo by KDH s 10,2 percentami hlasov a na treťom mieste by skončilo OĽaNO s 8,5 percentami hlasov voličov.

Z výsledkov ďalej vyplýva, že na štvrtom mieste by skončila SDKÚ-DS so 7,8 percentami hlasov opýtaných, nasleduje Most-Híd so 7,4 percentami, SaS s 5,3 percentami a SNS by získala 5,2 percenta hlasov. Do parlamentu by sa nedostala SMK, pretože by mala podporu len 3,8 percenta hlasov. Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by v prieskume nepresiahla tri percentá.

www.ipolitika.sk

Na otázku ,,Keby zajtra boli voľby do Národnej rady SR, zúčastnili by ste sa na nich?” odpovedalo 33,4 percenta opýtaných ,,určite áno”, ,,skôr áno” uviedlo 22,3 percenta opýtaných, “skôr nie” 9,1 percenta a 31,1 percenta by sa na voľbách určite nezúčastnilo. Nerozhodnutých o účasti bolo 4,1 percenta respondentov.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>