Martin Fronc: Kroky Čaploviča sú neraz rozporuplné a chaotické

www.ipolitika.sk

Poslanec NR SR a bývalý minister školstva vystavil terajšiemu ministrovi Dušanovi Čaplovičovi vysvedčenie. Kroky ministra školstva Dušana Čaploviča (Smer-SD) sú podľa poslanca neraz rozporuplné, chaotické a vyvolávajú istú nespokojnosť v odbornej a pedagogickej verejnosti.

„Minister sa po nástupe na rezort pustil do práce s vervou a s úsilím robiť poriadky v školstve. Žiaľ, tam naše pozitívne hodnotenie končí. Očakávali sme, že povie jasnú víziu, čo chce urobiť, ale nestalo sa. Jeho kroky často vedú k tomu, aby sa školstvo riadilo centrálne, direktívne, teda ide o návrat k jednotnej škole spred roku 1989,“ tvrdí bývalý minister.

www.ipolitika.sk

Za najvážnejšie problémy označil zmeny vo financovaní, ktoré podľa neho spôsobili postupný zánik školských zariadení, najmä centier voľného času. „Zlým krokom tiež je, že VÚC budú všetkým stredným školám určovať počty tried prvých ročníkov. Zlá je aj podmienka priemeru známok do dvoch pre prijatie na gymnázia, čo považujeme za protiústavné a zákon je na Ústavnom súde SR. Uvažuje sa aj o spádovej škole, čo berie možnosť rodičom slobodného výberu školy,” upozornil opozičný poslanec. Martin Fronc tiež kritizuje “neschopnosť ministra bojovať za financie v prospech školstva”.

V mene KDH preto Čaploviča vyzval, aby do prvého septembra povedal, o aké finančné prostriedky pre školstvo chce bojovať v ďalšom roku, ako chce riešiť problém platov učiteľov a učebníc a aby predložil konkrétne reformné kroky, ktoré chce urobiť.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>