Kým bude inflácia mierna, ECB úrokové sadzby nezvýši

www.ipolitika.sk

Úrokové sadzby v eurozóne zostanú na nízkej úrovni a pokiaľ pretrvá súčasná mierna inflácia, je možné aj ich ďalšie zníženie.

Vyhlásil to člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Peter Praet. ECB sa pred týždňom vzdala svojej tradičnej politiky, ktorá spočíva v tom, že sa nezaväzuje k budúcej výške úrokov. 
Banka totiž uviedla, že jej úrokové sadzby budú na terajšej alebo nižšej úrovni dlhšie obdobie .

Prvýkrát tak ECB povedala aké sadzby v budúcnosti plánuje udržiavať. Časový rámec je z nášho pohľadu naviazaný na to, či inflačný trend zostane pod kontrolou, spresnil pre denník Handelsblatt Praet. Kým bude tento trend pokračovať, zostanú kľúčové sadzby na súčasných úrovniach, alebo sa ďalej znížia, dodal člen ECB.

www.ipolitika.sk

Európska centrálna banka minulý týždeň ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni 0,5 %. Banka nezmenila ani sadzbu pre jednodňové sterilizačné operácie, ktorá je na úrovni 0 %, a sadzbu pre jednodňové refinančné operácie ponechala vo výške 1 %.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>