Ján Figeľ: Vláda Smeru-SD nezamestnanosť mladých zhoršuje

www.ipolitika.sk

Slovensko v súčasnosti zápasí s rekordnou nezamestnanosťou za posledných desať rokov. Pritom viac ako 100.000 nezamestnaných z celkového počtu 400.000 ľudí bez práce sú mladí ľudia do 29 rokov. Na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR na to upozornil predseda opozičného KDH Ján Figeľ. Zároveň adresoval súčasnej vláde kritiku za to, ako túto otázku rieši.

www.ipolitika.sk

Robert Fico sa tvári, že tento problém rieši. V skutočnosti vláda Smeru-SD nezamestnanosť mladých zhoršuje,” vyhlásil Figeľ. Umelými opatreniam sa podľa jeho slov snaží zamestnať niekoľko tisíc ľudí. “Ak sa pominú stimuly alebo dávky garantované európskymi fondmi, skončí aj zamestnanie pre niekoľko tisíc mladých ľudí,” opísal opozičný poslanec.
Na druhej strane je podľa neho vyše 100.000 mladých ľudí nezamestnaných aj preto, že ekonomické opatrenia vlády škodia trhu práce na Slovensku. Napríklad vysokými daňami, odvodmi či zásahmi do Zákonníka práce.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>