Ján Figeľ o vstupe Chorvátska do EÚ: Je nádejou, že aj ďalšie krajiny tohto regiónu sa stanú súčasťou nového priestoru stability

www.ipolitika.sk

Chorvátsko sa  1. júla  2013 stalo 28. členským štátom Európskej únie. Je to ďalší medzník vo vývoji krajiny po vyhlásení nezávislosti od Juhoslávie v roku 1991. Zároveň ide o prvé rozšírenie EÚ od prijatia Bulharska a Rumunska v roku 2007.

K vstupu Chorvátska do EÚ zablahoželal aj predseda KDH Ján Figeľ.  „Chcem zablahoželať Chorvátsku, občanom Chorvátskej republiky, ktorí sa stali našimi spoluobčanmi v rámci Európskej únie. Vstup Chorvátska do únie bol v záujme samotnej krajiny, ale aj Slovenska a ostatných doterajších členov. Usilovali sme sa o spoluprácu a podporu tejto ambície od samého začiatku,“zdôraznil  Ján Figeľ.
www.ipolitika.sk

Prijatie Chorvátska do EÚ by podľa  predsedu KDH malo prispieť k zmiereniu, spojeniu a integrácii krajín západného Balkánu.  „Tak ako Európa nebola schopná predísť konfliktu, alebo zastaviť vojnu na Balkáne začiatkom 90. rokov, tak dnes má byť garantom stability, spolupráce, zmierenia a integrácie týchto krajín západného Balkánu. Chorvátsko je preto bránou pre tento proces. Je  nádejou, že aj ďalšie krajiny tohto regiónu sa stanú súčasťou nového priestoru stability,” uviedol Ján Figeľ.

Zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>