FREŠO: Socialisti nevedia vládnuť bez zadlžovania budúcich generácií

www.ipolitika.sk

Neotvorenie mimoriadnej schôdze NR SR k rekordnému zadĺženiu Slovenska považuje predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo za zbabelosť a za ďalší dôkaz, že strana Smer nevie vládnuť bez zadlžovania budúcich generácií.

„Slovensko nebolo ešte nikdy v histórii zadĺžené tak, ako je dnes. Nebolo ani za Mečiara, keď sme si požičiavali za vysoké úroky, ani keď sme v rokoch 98-2002 museli robiť tvrdé reformy,“ povedal Frešo. Rekordné zadĺženie sa podľa neho rozbehlo až za prvej vlády Roberta Fica a pokračuje aj teraz, keď vládne druhýkrát.
„Socialisti zrušili všetko, čo tu fungovalo a teraz zisťujú, že im to spôsobuje obrovské problémy,“ skonštatoval Frešo. Vláda zvýšila dane, odvody a zošnurovala Zákonníka práce, ale nielenže to neprinieslo zvýšenie výberu daní, ale rast našej ekonomiky a výber daní to dokonca znižuje.

www.ipolitika.sk

Po posledných číslach (rastu HDP a výpadku daní) sa dá podľa Freša konštatovať, že vždy keď vládnu socialisti, Slovensko sa rekordne zadlžuje. „Vrcholom drzosti je, keď z toho minister financií obviňuje ľudí, ktorí šetria – správajú sa rozumnejšie ako socialisti, ktorí aj v týchto ťažkých časoch rozhadzujú. Existuje stará ľudová múdrosť: prikrývaj sa iba takou perinou, na akú máš. Je teda najvyšší čas, aby vláda prestala obviňovať ľudí a začala šetriť sama na sebe.“V marci premiér Robert Fico povedal, že „ak sa ukáže, že niektoré z rozhodnutí, ktoré sme urobili a ktoré sme zvážili, je vyslovene kontraproduktívne a škodí, no tak sme ho pripravení zmeniť“. „Ja teda vyzývam predsedu vlády, aby zmenil svoje rozhodnutia tak, aby sme sa vrátili z cesty zadlžovania budúcich generácií k tomu, čo v histórii tejto krajiny vždy fungovalo: k nízkym daniam pre zamestnávateľov, k nízkym odvodom pre najslabších a k heslu „pracovať sa oplatí“,“ dodal Frešo.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>