Dovolenkárov trápia úrazy, poistné podvody sú zriedkavé

www.ipolitika.sk

Vyše 97 % poistných udalostí v rámci cestovného poistenia tvoria v spoločnosti Generali Slovensko škody hradené z poistenia liečebných nákladov. 

Poisťovňa vyplatila dovolenkárom za posledné tri roky (2010 až 2012) z takéhoto poistenia vyše 480 tis. eur. Najväčší podiel (36 %) poistných udalostí plnených z poistenia liečebných nákladov tvorili úrazy.

Druhým najčastejším problémom dovolenkárov sú žalúdočné a črevné problémy, tie tvoria 26 %. Infekcie dýchacích ciest predstavujú 19 % poistných udalostí z poistenia liečebných nákladov.

Poisťovňa sa pri cestovnom poistení stretáva podľa jej vyjadrení zriedka aj s pokusmi o poistné podvody. V minulosti sme zaznamenali prípad, keď lekár v Bulharsku vystavil doklad o zaplatení vo výške 30 eur za ošetrenie infekcie horných dýchacích ciest. Klient spozoroval príležitosť, ako by sa mohol obohatiť, a tak dopísal pred sumu číslicu 3, čím sa suma vyšplhala na 330 eur, uviedla hovorkyňa spoločnosti Generali Slovensko Lucia Makayová.

www.ipolitika.sk

Spoločnosť Generali Slovensko

Spoločnosť Generali Slovensko pôsobí na trhu od 1. októbra 2008, keď vznikla zlúčením Českej poisťovne-Slovensko a Generali Poisťovne.

Súčasťou skupiny Generali PPF boli už od januára 2008. Skupina Generali a PPF totiž podpísali v polovici júla 2007 konečnú verziu zmluvy o spoločnom podniku Generali PPF Holding.

Česká poisťovňa-Slovensko pôsobila na slovenskom poistnom trhu od augusta 1993 a Generali Poisťovňa vznikla v roku 1996.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>