Ďalšia komplikácia pre malých podnikateľov

www.ipolitika.sk

Stanovisko k návrhu zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice -  ďalšia komplikácia pre malých podnikateľov.

Úlohou vlády je vytvárať lepšie podmienky pre pracovné miesta, ale dnešná slovenská vláda valí na malých podnikateľov jednu komplikáciu za druhou. Namiesto zníženia daní a odvodov ich zvýšila, namiesto zlepšenia pracovného práva ho zhoršila a namiesto zníženia administratívy ju zbytočne zhoršuje a zvyšuje tak ďalšie náklady na tvorcov pracovných miest.

Návrh zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, zaradený na dnešné rokovanie vlády, sa dotkne zhruba 144 tisíc podnikateľských subjektov, ktoré majú povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu. Tento návrh považujem za nevyvážený s otáznym efektom. Návrh zákona nerieši problém nepriznávania výnosov. Ak ich subjekt do pokladnice nenahodí, zostanú aj naďalej pre daňové kontroly neviditeľné. Aj z tohto dôvodu pochybujem o jeho prínose pre štátnu kasu. Naproti tomu zákon vyvolá u podnikateľov zbytočné náklady, čo po zvyšovaní ostatných nákladov, osobitne daní, odvodov a poplatkov, prispieva k ďalšiemu zhoršovaniu podnikateľského prostredia na Slovensku.

www.ipolitika.sk

Vláda by sa mala sústrediť na to, aby sa konečne na Slovensku začalo podnikateľské prostredie zlepšovať a presadzovať systémové kroky, aby sa ľuďom oplatilo podnikať a zakladať si nové živnosti. Len takáto cesta sa môže prejaviť v raste zamestnanosti a následne aj v raste daňových príjmov štátu.

Ivan Štefanec
Podpredseda SDKÚ-DS, poslanec NR SR a podpredseda Výboru NR SR pre európske záležitosti

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>