Andrej Danko: Pridajme sa k tým, čo presadzujú svoje záujmy v EÚ!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) víta rozhodnutie Európskej komisie (EK) stiahnuť žalobu voči Maďarsku a Španielsku za mimoriadne zdanenie telekomunikačného sektora. Podľa SNS je dobré vidieť postupom času čoraz viac prípadov, kedy jednotlivé krajiny EU presadzujú vlastné záujmy a riešenia svojich problémov.

Jedným z týchto prípadov bolo aj dodatočné zdanenie telekomunikácií v Maďarsku a Španielsku. SNS tiež víta, že dôvodom stiahnutia žaloby EK je rozhodnutie Európskeho súdneho dvora, ktorý už v podobnom spore medzi Európskou úniou a Francúzskom dal za pravdu Parížu. SNS už dávnejšie žiada reformu EÚ a zastavenie obmedzovania suverenity a ponechanie možností pre členské štáty rozhodovať o sebe. To je napríklad aj jedna z požiadaviek, ktorú SNS prijala koncom júna 2013 v Žiadostiach slovenských vlastencov Bruselu, tzv. Popradskom memorande. Ukazuje sa, že nielen SNS má tento názor, ale aj iné štáty, ktoré však prešli v rámci presadzovania vlastných záujmov ku konkrétnym činom.

www.ipolitika.sk

Európska únia a jej politika rovnakých pravidiel sama osebe podporuje nerovnosti v rámci členských štátov. Konkrétnym prípadom sú napríklad dotácie pre poľnohospodárov, kde existujú diametrálne rozdiely v platbách pre starých a nových členov únie. Na druhej strane, dodatočné zdanenie pre niektoré segmenty trhu s cieľom získania dodatočných zdrojov od prosperujúcich spoločnosti kazí podnikateľské prostredie a hospodársku súťaž. Pravidlá zdaňovania by mali byť stabilne a transparentne nastavené, čo v konečnom dôsledku napomáha prílevu zahraničných investorov.

SNS zdôrazňuje, že aj slovenská vláda by sa mala rozhodnejšie obhajovať záujmy Slovenska a radšej dodatočne zdaniť nadnárodné spoločnosti a tak zvýšiť príjmy do štátneho rozpočtu a pomôcť konsolidácii verejných financií, než zvyšovať odvody malým a stredným podnikateľom, ako to robila doteraz.

 

 

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>