Andrej Danko: Predaj Slovak Telekomu nebude mať želateľný finančný efekt

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana protestuje proti plánom Vlády SR predať svoj podiel Slovak Telekomu. Predaj 49-percentného podielu tejto spoločnosti považuje SNS za vynútený krok vzhľadom na aktuálne hospodárenie vlády a deficit verejných financií.

Slovenská vláda snaží získať nové finančné zdroje na financovanie svojich plánovaných aktivít, ku ktorým patrí aj vytvorenie jedinej zdravotnej poisťovne. Tento zamýšľaný krok však podľa SNS do dnešnej doby nijako racionálne odôvodnený a ekonomicky podložený. V tomto prípade pôjde o presun finančných zdrojov z dobre riadenej investície do novej spoločnosti bez akéhokoľvek ekonomického rácia. Štát týmto krokom príde o výnosy, ktoré získava vo forme dividend.

SNS upozorňuje, že otázkou každého predaja majetku je predajná cena a tiež ďalšie zhodnocovanie týchto získaných prostriedkov, čo v prípade investície do zdravotnej poisťovne je prinajmenšom otázne.

www.ipolitika.sk

SNS protestovala rovnako v prípade predaja štátneho podielu Slovenského plynárenského priemyslu, a. s. (SPP), ako aj v prípade predaja 49-percentného podielu Stredoslovenskej energetiky, a. s. (SSE). SNS neustále upozorňuje, že predaj podnikov so štátnou účasťou zahraničným skupinám oberá Slovenskú republiku o zisky, ktoré tieto skupiny odvádzajú do zahraničia, a to v takmer takej výške, akú má slovenský rozpočet. Ale peniaze by sa dali využiť účelnejšie na investovanie v Slovenskej republike.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>