Andrej Danko: Je načase priniesť konkrétne výsledky!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) víta stretnutie predstaviteľov vlády SR s podpredsedom Európskej komisie zodpovedným za oblasť priemyslu a podnikania Antoniom Tajanim, ktorých rokovanie v utorok 9. júla sa týka problematiky rozvoja priemyslu a podnikateľského sektora na Slovensku. SNS očakáva konkrétne výsledky rozhovorov, ktoré v nasledujúcom období prinesú viditeľné zlepšenie situácie v tejto problematickej oblasti.

SNS už dlho upozorňuje na to, že EÚ by mala viac pomáhať pri ponechaní svojprávnosti jednotlivým štátom a podnikateľským subjektom, a menej diktovať. To, že Európska komisia podľa mediálnych výstupov ,,potrebuje slovenský priemysel”, je síce potešiteľné, ale zároveň pre EK zaväzujúce. SNS vidí v rámci znevýhodnenie slovenských podnikov a fabrík na úkor nadnárodných gigantov a nespravodlivú hospodársku súťaž. Na to dokonca poukázala v oficiálne prijatom dokumente ,,Žiadosti slovenských vlastencov Bruselu”, tzv. Popradskom memorande, prijatom 29. júna 2013, ktorý bude odovzdaný aj predstaviteľom v Bruseli. Napriek tomu, že politici z iných slovenských strán a predstavitelia vládnej moci tento dokument zatiaľ oficiálne nepodporili, SNS očakáva, že vo vzťahu k Bruselu budú konať v jeho duchu, čiže v duchu presadzovania slovenských záujmov.

www.ipolitika.sk

SNS verí, že aj výsledkom rozhovorov premiéra Roberta Fica a ministra hospodárstva Tomáša Malatinského s Antoniom Tajanim, budú kroky, ktoré síce budú presadzovať užšiu spoluprácu Slovenska v rámci EÚ v hospodárskej oblasti a pomoc pri získavaní možností v nových ekonomikách, ale pri zachovaní suverenity slovenských podnikov a dôslednej kontrole ich spravodlivého postavenia pri porovnaní s obdobným subjektmi najmä zo starších a ekonomicky silnejších členských krajín.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>