Ad: Diskriminačný vagón?

www.ipolitika.sk

V komentári uverejnenom dňa 9. 7. autor píše: “Ak sa niekto (…) odvoláva na ustanovenia antidiskriminačného zákona, mal by akceptovať, ak sa na ne budú odvolávať napríklad aj ľudia, ktorí sa budú cítiť diskriminovaní tým, že si v nie každej lekárni môžu kúpiť tabletku a v nie každom Tescu kondóm.” 

To sú však dve úplne odlišné situácie. Tak ako nie je diskrimináciou, ak v niektorých obchodoch nepredávajú živé ryby a kníhkupectvo Artforum nepredáva knihy parazitujúce na spoločenskej paranoji, nie je diskrimináciou ani to, keď sa majiteľ lekárne rozhodne, že nebude predávať kozmetiku alebo kondómy.
www.ipolitika.sk
Takéto rozhodnutia sú totiž slepé k názorom, viere, náboženskej príslušnosti či k farbe pleti zákazníkov – týkajú sa všetkých rovnako. Lenže firma Wagon Service travel urobila niečo iné. Povedala jednej skupine zákazníkov, že ich neprepraví, a to pre ich názory. Dodatočné vysvetlenie, že išlo o súkromný názor sekretárky a dôvodom zamietnutia je nedostatok vozňov, nie je veľmi presvedčivé. Plánovaný zájazd do Benátok, ktorým firma argumentuje, je na jej webovej stránke avizovaný na február, zatiaľ čo Pochod za život bude v Košiciach v septembri. Podozrenie z diskriminácie preto zostáva.
Zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>