ACCA a IMA umožní svojim členom vzájomne získavať tituly

www.ipolitika.sk

ACCA (Asociácia certifikovaných účtovníkov) a IMA® (Institute of Management Accountants) vyhlásili novú strategickú iniciatívu pre finančnú profesiu s názvom Vodcovské schopnosti a výkonnosť vo financiách. 

Táto iniciatíva bola oficiálne vyhlásená na každoročnom stretnutí členov IMA pri príležitosti zahájenia jej Výročnej konferencie a expozície v New Orleans. ACCA a IMA takisto podpísali Dohodu o vzájomnom uznávaní (MRA), schválenú Správcovskou radou IMA a Radou ACCA.

Dohoda o uznávaní, podpísaná pri príležitosti ročného výročia strategického partnerstva ACCA a IMA, umožňuje členom obidvoch organizácií pri splnení určitých náležitostí a po dôkladnej analýze obsahu a kurikula, jasnú cestu k titulom tej druhej organizácie CMA (Certifikovaný účtovník pre manažment) od IMA či profesionálne členstvo v ACCA.

V rámci iniciatívy Vodcovské schopnosti a výkonnosť vo financiách podporí ACCA a IMA rozvoj kariérnych cieľov finančných riaditeľov (CFO) a ďalších ambicióznych profesionálov a to prostredníctvom celého radu nástrojov:

• Nové spoločné internetové stránky – www.roleofcfo.com – materiály pre finančných lídrov so správami, výskumami a postrehmi od ACCA a IMA. Tato online platforma poskytuje súčasným finančným riaditeľom, aj tým, ktorí na túto pozíciu ašpirujú, celú sadu nástrojov, ktoré ich podporia v cieli posilniť vodcovské schopnosti a výkonnosť v rámci celého finančného týmu.

www.ipolitika.sk

• CFO Pathways – správa z výskumu, ktorý pokrýva budúcnosť práce finančného riaditeľa, ich role a meniace sa kariérne voľby.

• Celoživotné profesijné vzdelávanie – zdroje, ktoré sa zameriavajú na vodcovské schopnosti a výkonnosť vo financiách: články, webináre, videa, „CFO Insights“ a e-vzdelávacie kurzy od cenami ovenčeného prevádzkovateľa www.accountingcpd.net

Prezident ACCA Barry Cooper k tomu povedal: „Renomé obidvoch našich organizácií odpovedá úsiliu, ktoré venujeme náročnému školeniu a jeho výsledkom sú slušní, seriózni a výkonní členovia. Vieme, čo vedie k úspechu finančného riaditeľa a finančného týmu. Dnešné oznámenie zahrnujúce i pružné cesty ku skúškam obidvoch našich organizácií a zaujímavým materiálom pre finančných riaditeľov svedčia o tom, že nám záleží na udržateľnom úspechu organizácií.“

Predseda IMA John Macaulay k tomu dodal: „ACCA a IMA dohromady zastupujú 653 000 členov a kandidátov s unikátnou globálnou sieťou 89 kancelárií a centier po celom svete vrátane viac než 200 miestnych pobočkových komunít. Po dnešnom oznámení máme príležitosť preukázať našej profesii globálne ešte väčšiu službu a podporovať pri tom finančných riaditeľov i tých, ktorí na tento post ašpirujú.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>