Vladimír Butko sa stal prvým viceprezidentom Únie miest Slovenska

www.ipolitika.sk

Novým prezidentom Únie miest Slovenska (ÚMS) sa stal primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Do funkcie ho dnes zvolili delegáti na 23. sneme únie. Za prvého viceprezidenta zvolili delegáti primátora Trnavy Vladimíra Butka. Za viceprezidentov boli zvolení primátor Prešova Pavol Hagyari, ktorý bol doteraz prezidentom únie, primátor Pezinka Oliver Solga a primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský. Pozdraviť delegátov snemu prišiel predseda poslaneckého klubu KDH v NR SR Pavol Hrušovský.

www.ipolitika.sk

Delegáti snemu vyzvali vládu, aby v príprave partnerskej dohody SR a EÚ na roky 2014 až 2020 navýšila prostriedky na integrovaný regionálny operačný program aspoň na dve miliardy eur. Zároveň, aby umožnila mestám a obciam v priľahlých mestských regiónoch vyčerpať z tohto programu aj z ďalších sektorových operačných programov 35 až 40 percent národnej alokácie okrem základnej infraštruktúry. Únia zároveň vyzvala svojich členov, aby prejavili solidaritu s obcami, ktoré postihli ničivé povodne a napáchali v nich rozsiahle škody.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>