Uskutoční sa 13. vlaková púť zdravotne postihnutých zo Slovenska do Lúrd

www.ipolitika.sk

V termíne 29. 8.-6. 9. 2013  sa uskutoční už 13. púť zdravotne postihnutých zo Slovenska  do Lúrd,  s predpokladanou účasťou 650 pútnikov.

„Rodina Nepoškvrnenej pri Kongregácii Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok sa snaží svojou službou pomáhať chorým a trpiacim pri nesení ich neľahkého životného kríža. Jednou z takýchto foriem prejavu spoluúčasti sú aj vlakové púte chorých do Lúrd, ktoré sa organizujú v spolupráci so Zväzom dopravy KDH od roku 1991 a železničnými spoločnosťami SR. Mimoriadny ležadlový vlak , ktorý bude postupne stáť v 13 staniciach Slovenska, bude z košickej železničnej stanice vypravený, vo štvrtok, 29. augusta 2013. Na púť putujú aj duchovní otcovia (duchovná služba) aj Rádio Lumen, ktoré bude z Lúrd prinášať priame prenosy a aktuálne informácie, “ spresnila tajomníčka Zväzov KDH Anna Behulová.
Ako ďalej uviedla, v súvislosti s prípravou a organizáciou predmetného podujatia sa 7. až 9.6.2013 v Zuberci konalo pracovné stretnutie sprievodcov, členov Zväzu dopravy. Stretnutia sa zúčastnili aj podpredseda KDH Peter Belinský a predseda Zväzu dopravy Peter Molda.

www.ipolitika.sk

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>