Úrad vlády SR dnes navštívilo 2500 ľudí

www.ipolitika.sk

Počas dňa otvorených dverí navštívilo v sobotu 8. júna 2013 Úrad vlády SR v Bratislave približne 2500 záujemcov, ktorí mali možnosť prezrieť si jeho priestory, zažiť pestrý program a stretnúť sa s predsedom vlády SR Robertom Ficom a tiež  ministrami financií Petrom Kažimírom a spravodlivosti Tomášom Borcom. „Od rána sem chodí veľa ľudí, je tu výborná atmosféra, ľudia sa na všeličo pýtajú,“  povedal predseda vlády SR Robert Fico

Pre návštevníkov Úradu vlády SR, ktorý opätovne otvoril svoje brány pre verejnosť, boli pripravené mnohé atrakcie. Mohli si prezrieť jednotlivé salóniky, ako aj rokovacie priestory, kde pravidelne zasadá vláda. Záujemcovia nahliadli do motorových vozidiel predsedu vlády a prezreli si vojenské vozidlo Aligátor. Okrem toho boli svedkami zásahu Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave a videli aj výcvik policajného psa. Vo vozidlách rýchlej zdravotníckej pomoci v záhrade Úradu vlády SR bola k dispozícii lekárka s cennými radami  o zdraví, správnej výžive a životospráve, návštevníci si nechali merať krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

www.ipolitika.sk

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu ukázali nielen to, ako sa predpovedá počasie, aké sú aktuálne online merania počasia, ale aj  zábery z meteorologických družíc a modely na predpovedanie počasia.

Na terase Zrkadlovej sály hrala vojenská kapela, svoje umenie predviedlo tanečné divadlo Ifjú Szívek. Okrem toho vystúpila hudobná skupina Philanthropy band, zložená z veľvyslancov pôsobiacich na našom území a slovenských osobností. Zahrali diplomati z Rumunska, Izraela, Grécka a USA a primátori Bratislavy a Banskej Bystrice.  Pre návštevníkov bola pripravená aj autogramiádu päťnásobného olympijského medailistu a reprezentanta SR vo vodnom slalome Michala Martikána a športovcov Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica – karatistu Klaudia Fermadína a kulturistu Štefana Havlíka.

Sobota patrila aj podujatiu Víkend otvorených parkov a záhrad, do ktorého sa  Úrad vlády SR zapojil už po druhýkrát. Záhradou úradu sprevádzali študenti Strednej odbornej školy záhradníckej G. Čejku v Malinove – víťazi juniorskej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup 2013. Návštevníkom zároveň prezentovali svoju tvorbu.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>