Stredopravé strany podpísali dohodu o voľbách do VÚC

www.ipolitika.sk

Spoločným kandidátom siedmich strán na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja je súčasný predseda Pavol Frešo.

Sedem stredopravých strán v Bratislavskom kraji ide spoločne do jesenných regionálnych volieb do vyšších územných celkov. Svoj spoločný postup dnes potvrdili podpisom koaličnej dohody strany SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd, SaS, SMK, OKS a Strana zelených. Spoločným kandidátom strán na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja je súčasný predseda Pavol Frešo (SDKÚ-DS).

„Tu vám chceme predložiť dôkaz, že stredopravé strany dokážu spolupracovať priamo tu v Bratislavskom kraji. Ten dôkaz je, že takto fungujeme štyri roky a v tomto volebnom období sa k nám pridali aj SaS, Most-Híd a Strana zelených,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii predseda Bratislavského samosprávneho kraja a predseda strany SDKÚ-DS Pavol Frešo. Na tlačovej konferencii od predstaviteľov politických strán odznelo, že vzájomnou spoluprácou v kraji chcú vytvoriť alternatívu voči vládnucej strane Smer-SD. „Dnešný podpis je dôkazom toho, že kde sa chce, tam sa dá,“ uviedol predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Predsedu strany SaS Richarda Sulíka ale mrzí, že niektoré strany sa stali partnermi strany Smer-SD vo voľbách do VÚC v iných krajoch.

www.ipolitika.sk

Frešo nevidí problém v tom, že v prípade jeho zvolenia bude opäť poslancom a predsedom parlamentnej strany a zároveň predsedom samosprávneho kraja. Inak to však vidí, ak by mal kraj riadiť z Bruselu. „Ja som sa nikdy netajil tým, že keď som prvýkrát kandidoval, že si chcem ponechať poslanecký mandát a hovoril som, že nebudem brať dva platy, to isté platí aj v tejto chvíli,“ uviedol Frešo.

V koaličnej dohode stredopravých strán však chýba strana Nová väčšina. Podľa Freša ich pozvali na rokovania dvakrát v období, keď si budovali stranícke štruktúry, no ponuku neprijali. „Odvety však nemáme správu, že by sa nám ozvali,“ uzavrel predseda kraja.

Frešo podmieňoval svoju opätovnú kandidatúru na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja vznikom širokej stredopravej koalície. Postaviť by sa proti nemu mali vo voľbách europoslankyňa Monika Flašíková Beňová (Smer-SD) či nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorí už svoju kandidatúru oficiálne potvrdili.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>