Siete k plavárni dobudujú Železnice SR

www.ipolitika.sk

Náročné, rok a pol trvajúce rokovania primátora mesta Richarda Rybníčka s vedením Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) vyústili do zmluvného záväzku, ktorý vo štvrtok 13. júna odobrili aj poslanci mestského parlamentu. Štát uvoľní pre Trenčín 6,5 milióna eur bez DPH.

Železnice SR sa zaviazali zabezpečiť dopravný prístup do mestských častí Záblatie a Zlatovce, vybudovať infraštruktúru k novej letnej plavárni, vrátane sietí a rekonštrukcie mosta na Ostrov. Mesto Trenčín bude súčinné pri územnom i stavebnom konaní. Ide o realizáciu tzv. malej stavby, ktorá priamo súvisí s veľkou stavbou modernizácie železničnej trate.

www.ipolitika.sk

„Bolo to veľmi ťažké. Ale to, že sa Železnice SR už aj zmluvne zaviazali, že uvoľnia zo štátneho rozpočtu 6,5 milióna eur bez DPH na takzvanú malú stavbu v meste, považujem za silný záväzok. Prvé peniaze by mali byť preinvestované už na jeseň tohto roka,“ uviedol primátor, ktorý absolvoval od roku 2011 množstvo vážnych rokovaní s vedením ŽSR a predstaviteľmi ministerstva dopravy. „Bolo to ako na hojdačke. Obdobie odmietania a neistoty striedala nádej, došlo aj k výmene vlád a museli sme začínať odznova. Dnes som naozaj rád, že v roku 2015 budeme môcť novú letnú plaváreň otvoriť.“

Ak by došlo počas stavby k prekročeniu nákladov, nebudú ŽSR požadovať od mesta, v súvislosti s plnením tejto zmluvy, žiadnu náhradu. Po dokončení malej stavby bude tento majetok prevedený do správy mesta.

Zdroj: trencin.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>