SDKÚ-DS: Zvažujeme netradičný právny krok

www.ipolitika.sk

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo vyzýva predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD), aby bol chlap a ukázal, že vie dodržať slovo. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii a pripomenul niektoré sľuby premiéra v kauze Jozefa Čentéša s tým, že jeho strana zvažuje pomerne netradičný právny krok. Použije ho však len vtedy, ak to bude isté. Konkrétnejší byť Frešo zatiaľ nechcel.

“Premiér sľuboval, že pánovi Čentéšovi podá ruku, ak ho zvolia tajne, nestalo sa. Sľuboval, že nebude riešiť situáciu na ústavnom súde v skrátenom konaní, urobil to. Sľúbil, že vydrží do rozhodnutia súdu o námietke Čentéša. Dodržte aspoň toto,” odkázal Ficovi. Predsedu parlamentu Pavla Pašku zase vyzval, aby sa voľba nového generálneho prokurátora nekonala.

Podľa Freša sme aktuálne v situácii, kedy Smer-SD jednostranne vyhlásil novú voľbu. “Na tom, že Čentéš, ktorý bol zvolený, nie je doteraz vymenovaný, sa podieľali prezident Ivan Gašparovič, predsedníčka Ústavného súdu SR Ivetta Macejková, ktorá politicky zdržovala celý problém, potom Robert Fico, ktorému vyhovovalo, že na Generálnej prokuratúre SR sú Ladislav Tichý a Dobroslav Trnka a zrazu hovorí, že situácia je dramatická a treba ju riešiť. Štvrtým spoluvinníkom je predseda NR SR Pavol Paška (Smer-SD), ktorý povedal, že uznesenia a nálezy ústavného súdu v tejto veci sú výsledkom politickej manipulácie,” povedal.

www.ipolitika.sk

Frešo pripomenul, že takto sa v minulosti začínal aj proces vylúčenia poslanca Františka Gauliedera v réžii Vladimíra Mečiara a Ivana Gašparoviča. “Teraz sme na prahu podobného kroku. Som presvedčený, že stále je čas chytiť sa zdravého rozumu a zastať sa demokracie,” dodal.

Denník Sme dnes informoval, že kandidátom Smeru-SD na generálneho prokurátora má byť bratislavský krajský šéf prokuratúry Jaromír Čižnár. Termín na podávanie nominácií uplynie vo štvrtok (13. 6.) o 16. hodine, voľba je v parlamente naplánovaná na utorok 18. júna popoludní.

 Zdroj: sdku-ds.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>