S premiérom na cestách

www.ipolitika.sk

Predseda vlády SR Robert Fico minulý týždeň v piatok  v Istanbule odštartoval projekt S premiérom na cestách, v ktorom ponúka možnosť študentom vysokých škôl zúčastniť sa na jeho jednodňových zahraničných pracovných cestách v rôznych európskych metropolách.

Hlavným motívom je poskytnúť študentom šancu osobne zažiť  pracovnú atmosféru  na miestach,  kde sa rozhoduje o dôležitých témach súvisiacich s členstvom v Európskej únii, eurozóne či iných medzinárodných organizáciách.  Cieľom je tiež vytvoriť študentom priestor pre osobné nahliadnutie do problematiky medzinárodných vzťahov a získané skúsenosti využiť vo svojom ďalšom vysokoškolskom štúdiu.

www.ipolitika.sk

V tureckom Istanbule mali túto možnosť dvaja študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí absolvovali jednodňový premiérsky program a v sprievode delegácie sa zúčastnili na slovensko-tureckom podnikateľskom fóre, na konferencii o vzťahoch Turecka a Európskej únie či na brífingu predsedu vlády SR po skončení bilaterálneho stretnutia s tureckým premiérom.

Možnosť zúčastniť sa na jednodňových zahraničných cestách chce predseda vlády SR ponúkať slovenským vysokoškolákom aj z iných univerzít. Najbližšie budú môcť cestovať do Varšavy, kde sa už túto nedeľu uskutoční samit V4 – Japonsko, a tiež do Záhrebu, kde sa koncom júna slovenský premiér zúčastní na oficiálnych oslavách vstupu Chorvátska do EÚ.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>