Robert Fico: Verím, že prijaté opatrenia zabránia prevaleniu vody cez ochranné bariéry

www.ipolitika.sk

„Kulminácia Dunaja by mala nastať vo štvrtok, očakávame nárast vody približne o jeden meter,“ povedal predseda vlády SR Robert Fico po kontrolnom lete vrtuľníkom nad oblasťami postihnutými záplavami. Vláda má o situácii všetky potrebné informácie a robí kroky na ochranu majetku a zdravia ľudí.

„Prívalová vlna, ktorá k nám smeruje z Nemecka a Rakúska, môže byť taká vysoká, že pri ochranných hrádzach budeme úplne na hrane. Voda možno pôjde len niekoľko centimetrov pod bariérami, ktoré sú postavené. Ale verím, že prijaté opatrenia zabránia tomu, aby sa voda prevalila,“ uviedol premiér. „Sme pripravení na storočnú vodu a v Bratislave sme pripravení urobiť dodatočné opatrenia až na tisícročnú vodu. Urobilo sa všetko pre to, aby boli minimalizované škody na majetku, o zdraví už nehovoriac,“ dodal.

www.ipolitika.sk

V pohotovosti sú vojaci, ťažká technika a pripravených je aj 900 hasičov. Minister obrany SR Martin Glváč pripomenul, že protipovodňové opatrenia boli prijaté nad rámec legislatívnych predpisov. „Od počiatku situáciu riešime preventívne a máme 48 hodinový náskok“.

Vláda SR robí všetko preto, aby škody napáchané veľkou vodou, boli minimálne. Ak však budú poškodené komunikácie alebo nastane mimoriadna situácia, vláda je pripravená rozhodnúť o vyčlenení finančných prostriedkov na odstraňovanie škôd aj napriek tomu, že rozpočet verejných financií je napätý. „Každá vláda musí rátať s tým, že môže prísť prírodná katastrofa a byť na to pripravená,“ skonštatoval Robert Fico.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>