Robert Fico: Naším cieľom je pokryť 80 % spotreby potravín domácou produkciou

www.ipolitika.sk

Druhý ročník poľnohospodárskej výstavy Celoslovenské dni poľa v Dvoroch nad Žitavou dnes otvoril predseda vlády SR Robert Fico. „Mrzí ma, že Slovensko dováža okolo 50 percent potravín. Mrzí ma, že poľnohospodárstvo akoby utekalo zo slovenského vidieka, pretože keď odchádza poľnohospodárstvo, postupne odchádzajú z vidieka aj ľudia,“ uviedol v príhovore.

Doplnil, že zo slovenského poľnohospodárstva prakticky vymizol chov vodného vtáctva, včelárstvo. Aj chovy ošípaných už nevlastnia občania SR, ale zahraniční vlastníci. „Verím však, že nám svitá na lepšie časy aj vďaka novej koncepcii, ktorú pripravilo ministerstvo pôdohospodárstva,“ povedal Robert Fico. Základným cieľom tejto stratégie je zabezpečiť, aby 80 % slovenskej spotreby potravín bolo kryté domácou produkciou. „Chceli by sme takto vytvoriť 18 000 pracovných miest a zainvestovať 490 miliónov eur,“ informoval.  Podstatnú časť finančných prostriedkov by mala pochádzať z eurofondov.

www.ipolitika.sk

„Bol som na prvom ročníku tohto podujatia a bol som prekvapený, čo všetko sa dá zorganizovať na jednom poli. Dajú sa tu vidieť všetky možné odrody plodín, spracovanie poľnohospodárskych produktov a množstvo modernej techniky. Držím organizátorom palce a verím, že sa z neho stane tradícia,“ povedal premiér Robert Fico.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>