Robert Fico na Devíne: Povodňová situácia je kritická, pre ochranu hlavného mesta robíme všetko potrebné

www.ipolitika.sk

„Poučení z minulosti sme sa rozhodli venovať podstatne väčšiu pozornosť prevencii. Z Nemecka a Rakúska neprichádzajú dobré správy, je teda našou povinnosťou robiť všetko pre to, aby teraz najohrozenejšia časť Slovenska, hlavné mesto, bola maximálne ochránená,“ informoval na mimoriadnom brífingu predseda vlády SR Robert Fico. Spolu s ministrami obrany, životného prostredia a štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra SR navštívili bratislavskú mestskú časť Devín, aby sa oboznámili s aktuálnou povodňovou situáciou.

Hladina Dunaja je stále na vzostupe, kulminácia sa očakáva v noci zo stredy na štvrtok. „Podarilo sa nám vytvoriť zátarasy, ktoré zabezpečia ochranu Devína a Bratislavy pred storočnou vodou,“ povedal Robert Fico.

www.ipolitika.sk

Storočná voda zasiahla Devín v roku 2002, zatopila niekoľko domov a desiatky ľudí boli evakuované. V prípade, ak by bola zaplavená Devínska cesta, je zabezpečená doprava osôb aj tovaru. Minister obrany SR Martin Glváč uviedol, že 154 vojakov z útvarov v Nitre, Hlohovci a v Seredi je pripravených na zásah. V pohotovosti sú aj vrtuľníky z Prešova a všetka potrebná technika. Navyše, v stave pohotovosti sú aj tri stovky hasičov. „Budeme veriť, že prívalová vlna nebude v takom rozsahu, že by zátarasy nepostačovali na záchranu ľudí a majetku pred živlom. Pokiaľ by sa však čokoľvek udialo, som pripravený zvolať na úrovni vlády krízové stretnutie,“povedal Robert Fico.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>