Reakcia na rokovanie vlády o podpore zamestnávania mladých

www.ipolitika.sk

Dnešné (26. jún 2013) rokovanie vlády o Priebežnej správe Ministerstva hospodárstva (MH) SR o plnení programu zameraného na zintenzívnenie podpory malých a stredných podnikov (MSP) a na podporu zamestnávania mladých ľudí potvrdilo neschopnosť vlády využívať efektívne eurofondy na tvorbu udržateľných pracovných miest.Podnikatelia si vo svojich projektoch pýtajú na jedno pracovné miesto 3-násobok toho, koľko má vláda peňazí.

Nevyzerá to však pre Slovensko veľmi výhodne. Jedno takto vytvorené pracovné miesto vychádza približne na 100.000,- eur, čo je viac ako 120 násobok priemernej mzdy. Inými slovami, štát by mohol za tieto peniaze ľuďom vyplácať 10 rokov priemernú mzdu. Od podnikateľov sa však očakáva garancia len 5 rokov po skončení projektu.

www.ipolitika.sk

Desiatky miliónov eur z eurofondov tak budú pravdepodobne opäť slúžiť viac vyvoleným firmám ako ľuďom.Ak by chcela vláda reálne pomôcť ľuďom, tak by tieto peniaze radšej využila na odvodové prázdniny pre dlhodobo nezamestnaných, ktorí tvoria viac ako polovicu všetkých nezamestnaných na Slovensku.Našlo by si tak prácu násobne viac ľudí ako pri týchto komplikovaných projektoch. Je to ďalším potvrdením toho, že SMER nevie ani hospodáriť ani čerpať eurofondy ani podporovať zamestnanosť.
Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>