Rafael Rafaj: Maďarsko vzniklo iba v roku 1918, preto Trianonom nemohlo prísť o územie

www.ipolitika.sk

Výročie Trianonu opäť vyvolalo v Maďarsku búrlivé reakcie. Na aktuálne nemiestne vyjadrenia podpredsedu maďarského parlamentu Sándora Leszáka na adresu Trianonskej mierovej zmluvy reagoval 1. podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Rafael Rafaj.

Maďarská politika by sa mala viac venovať protipovodňovým ako protislovenským aktivitám. Slovenská národná strana (SNS) dôrazne protestuje proti filozofii a prejavom oficiálnej veľkomaďarskej politiky snažiacej sa o revíziu Trianonskej mierovej zmluvy.

Národniari dôrazne apelujú na európske inštitúcie a signatárov Trianonskej mierovej zmluvy na vynútenie dodržiavania zákazu revizionizmu v Maďarsku. Každoročné prejavy revizionizmu v Maďarsku s územnými alebo občiansko-právnymi nárokmi na susedné štáty sú v Európe 21.storočia neprípustné.

Aktuálnym vrcholom ignorancie medzinárodného práva a záväzkov Maďarska ako štátu, ktorý stál v 20.storočí dvakrát na strane porazených je vyhlásenie podpredseda maďarského parlamentu Sándora Lezsáka o údajnej nespravodlivosti a potrebe maďarskej národnej spolupatričnosti, čo je akt cezhraničných nárokov na územie a na cudzích štátnych príslušníkov.

www.ipolitika.sk

SNS preto varuje slovenských aj európskych politikov pred neriešením maďarského revizionizmu a pred pseudoobčianskymi iniciatívami na údajne ,,oprávnenú požiadavku” autonómie maďarských spoločenstiev v Karpatskej kotline, pretože ide len o iredentistický manéver na postupné pripájanie zvrchovaných území okolitých suverénnych štátov a destabilizáciu Strednej Európy.

Maďarsko by malo byť rado, že po dvoch svetových vojnách vôbec existuje, pretože tak či tak vzniklo až 16.11.1918. Keďže Maďarsko pred rokom 1918 neexistovalo, nemohlo v Saint-Germaine a v Trianone dôjsť k údajnému deleniu jeho územia. Akékoľvek vznášanie nárokov na okolité štáty je aktom neospravedlniteľnej agresie a vyvolávaním medzinárodného napätia. Slovensko by si preto malo zabezpečiť nielen medzinárodnú diplomatickú ochranu, ale aj vojenskú pripravenosť brániť svoju štátnu suverenitu a integritu svojho územia.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>