Premiér sa poďakoval záchranárom, ktorí zasahovali pri tohtoročných povodniach

www.ipolitika.sk

„Mali sme kus šťastia, ale bola to predovšetkým vaša tvrdá robota, ktorá zabránila tomu, aby sa nám voda vyliala v Devíne a v Starom Meste. Chcem Vám preto v mene vlády poďakovať za to, koľko energie, úsilia, ale aj fortieľu ste vynaložili na to, aby sme zabránili tomu najhoršiemu,“ povedal záchranárom, ktorí zasahovali pri tohtoročných povodniach predseda vlády SR Robert Fico.

Premiér Robert Fico pripomenul, že využiť zdroje z eurofondov na výstavbu protipovodňových bariér, bolo veľmi dôležité. „Aj preto budem s plnou vervou podporovať, aby na podobné opatrenia na celom území Slovenska bolo z eurofondov vynaložených 400 miliónov eur. To nám umožní, aby aj iné mestá a časti Slovenska, ktoré často bývajú ohrozené povodňami, dostali podobnú ochranu ako Bratislava,“ objasnil.

www.ipolitika.sk

Kroky záchranárov označil za profesionálne. Robert Fico verí, že ak sa podobná situácia bude opakovať v budúcnosti, čo sa nedá vylúčiť, budeme môcť zužitkovať všetky získané skúsenosti. „Verím, že akékoľvek ďalšie pohromy, ktoré sa budú valiť na Slovensko, spoločne zvládneme,“ vyhlásil.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>