Predseda KDH Ján Figeľ sa zúčastní konferencie “Európska priemyselná politika. Partnerstvo pre rast” v Bruseli

www.ipolitika.sk

Predseda KDH a podpredseda NR SR Ján Figeľ sa zúčastni vo štvrtok 6. júna v Bruseli na konferencii „European Industrial Policy: A Partnership for Growth“, ktorá bude zameraná na zhodnotenie doterajšieho pokroku pokiaľ ide o strategický cieľ Európskej komisie navýšiť podiel priemyselnej politiky na HDP EÚ z 15,2% na 20% (v zmysle stratégie Europe 2020).

Predstavitelia inštitúcií, verejnej správy, a priemyselného sektora budú taktiež diskutovať o ďalšom vývoji a nových impulzoch, ktoré napomôžu obnove priemyselného rastu v Európe, čo sa odzrkadlí v opätovnom naštartovaní ekonomiky. Diskusia bude zameraná na úlohu priemyselnej politiky pri zmierňovaní dôsledkov krízy a naštartovaní ekonomiky. Taktiež na využitie nástrojov Európskej komisie a reakcia priemyselného sektoru na ne, na investície do priemyslu a podporu priemyselného sektora.

www.ipolitika.sk

Konferencia sa koná pod vedením podpredsedu EK pre priemysel a podnikanie Antonia Tajaniho, ktorého poradnej skupiny je členom aj Ján Figeľ.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>