Poplatky za vedenie úverových účtov oddnes končia

www.ipolitika.sk

Od dnešného dňa nemôžu banky, stavebné sporiteľne a veritelia poskytujúci spotrebiteľské úvery žiadať od klientov poplatky za vedenie úverových účtov. Zákaz poplatkov, ktorý prináša novela zákona o bankách vypracovaná rezortom financií, sa vzťahuje na poplatky splatné po 9. júni 2013.

Ide o úverové účty, ktoré vznikajú na základe úverového vzťahu, ale ľuďom nič neprinášajú a sú dôležité iba pre finančné inštitúcie. Klienti bánk tak budú môcť ušetriť na poplatkoch desiatky eur ročne.

www.ipolitika.sk

Tento zákaz sa nevzťahuje na tie druhy úverov, pri ktorých je vedenie úverového účtu zmysluplné pre obidve zmluvné strany. Ide napríklad o platobný účet, bežný účet umožňujúci povolené prečerpanie, či kreditné karty.

Novela zákona o bankách tiež prináša možnosť bez poplatku predčasne splatiť hypotekárny úver s variabilnou úrokovou sadzbou, ak počas predchádzajúceho roka nedošlo k zmene tejto sadzby.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>