Petrovi Pithartovi udelili cenu sv. Vojtecha

www.ipolitika.sk

Nemecká nadácia Adalbert Stiftung udelila v piatok (7. júna 2013) svoju Medzinárodnú cenu svätého Vojtecha pre rok 2013 bývalému českému premiérovi a dlhoročnému predsedovi Senátu Petrovi Pithartovi.  Na udeľovaní cien sa zúčastnil aj predseda KDH Ján Figeľ.

Svätovojtešská cenu udeľuje každé dva roky osobnosti, ktorá sa podľa nej mimoriadnym spôsobom zaslúžila o trvalé zjednocovania Európy a o prehlbovanie a pestovanie susedských vzťahov medzi národmi západnej a strednej Európy.

www.ipolitika.sk

U bývalého signatára Charty 77 vyzdvihla jeho angažmán v disidentskom hnutí počas komunizmu a po jeho páde Pithartov podiel “na rozvoji demokratickej kultúry a na vytváraní nového politického poriadku” v Československu a v Českej republike.  Sedemdesiatdvaročný politik sa podľa nadácie zasadil o zmierenie Čechov s Nemcami a o vytvorenie V 4.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>