Odišiel dlhoročný člen SNS Juraj Gašpar

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) so zármutkom oznamuje, že tento svet navždy opustil zakladajúci a dlhoročný člen Ing. arch. Juraj Gašpar. Posledná rozlúčka so zosnulým bude v utorok 11. júna 2013 o 14.00 v bratislavskom krematóriu.

Juraj Gašpar sa narodil 16.11.1953, je rodeným Bratislavčanom. Ako talentovaný mladý človek bol prijatý na štúdium architektúry, STU Fakultu architektúry ukončil v roku 1979. Do roku 1989 sa venoval svojej pôvodnej profesii. Nežná revolúcia otvorila priestor pre jeho vlastenecké cítenie a štúrovské ideály. V roku 1990 sa stal poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za SNS, bol členom výboru pre ochranu životného prostredia. Aj po uplynutí mandátu v parlamente zostal verný ideám národovectva, bol predsedom OR SNS Bratislava I a tajomníkom Krajskej rady SNS Bratislava.

Juraja Gašpara poznali ako sčítaného človeka so širokým intelektuálnym rozhľadom, s kultivovaným vyjadrovaním, vďaka čomu sa v slovenských novinách zaskveli mnohé jeho články. V tomto bol hodný následníctva svojej mamky, známej slovenskej spisovateľky Eleonóry Gašparovej. Syn Juraj bol hrdinom jej literárnej prvotiny- debutovala knihou Jurkove obrázky, ktorá vyšla v čase, keď mal jej malý synček ako živá inšpirácia sotva tri rôčky.

www.ipolitika.sk

Zmysel pre architektúru, snúbiaci sa s výtvarným cítením bol v rodine Gašparových takmer axiómou – otec bol akademický maliar, brat Milo bol známy akademický sochár, autor sklárskych a výtvarných realizácií v architektúre.

Talent, ktorý mala rodina vo vienku, vniesol Juraj do inšpirácií pre svoje vnútorné zanietenie pre veci národa. Bol inšpirujúcim spoločníkom, dobrým kamarátom, vlastencom, ktorý netúžil po pozemskom bohatstve, jeho poklady spočívali v bohatstve jeho ducha, spoločenskej vitalite, širokom intelekte, vzácnom jemnocite.

Takého si ho pamätá každý, kto ho dobre poznal. Nečakaná nevysvetliteľná zlá chvíľa ho zdanlivo vyrvala z kruhu jeho priateľov, rodoľubov. V spomienkach tých, ktorí ho poznali, však zostáva ako inšpirácia. Bol vzácny človek, dobrý kamarát. Z tohto pohľadu je jeho odchod iba zdanlivý.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>