Lucia Žitňanská ku kandidatúre J. Čižnára na post Generálneho prokurátora

www.ipolitika.sk

Premiér Fico sa snaží vzbudiť zdanie výberu nového kandidáta na Generálneho prokurátora. Aj keď do svojej hry už zatiahol prezidenta Gašparoviča (nevymenovaním Čentéša), predsedníčku Ústavného súdu Macejkovú (odďaľovaním rozhodnutia Ústavného súdu vo veci sťažnosti docenta Čentéša), aj Radu prokurátorov (odobrením kandidáta SMERu Čižnára), vžy to bude len zdanie výberu.

Pretože o tom, že po nevymenovaní Čentéša prezidentom bude kandidátom SMERu na post Generálneho prokurátora práve Jaromír Čižnár sa hovorilo v parlamente už dávno. Ešte predtým, ako jeho meno na požiadanie SMERu odobrila Rada prokurátorov.

www.ipolitika.sk

Róbert Fico chce mať vlastného Generálneho prokurátora za každú cenu. Keby Jaromír Čižnár nebol rozhodnutý kandidovať, SMER by minulý týždeň voľbu Generálneho prokurátora nevyhlásil, takže jeho oznámenie o prijatí kandidatúry už dnes nie je žiadnym prekvapením. Je to len ďalší krok v napĺňaní scenára Róberta Fica na získanie úplnej politickej kontroly nad vyšetrovaním trestných činov.

Pre opozíciu je legitímne zvoleným Generálnym prokurátorom docent Čentéš a pokiaľ o jeho sťažnosti voči nevymenovaniu prezidentom nerozhodne Ústavný súd, na voľbe iného Generálneho prokurátora sa podieľať nebudeme. Na tomto postoji by sa nič nezmenilo, nech by v tejto voľbe kandidoval ktokoľvek, nielen spolužiak a kamarát Róberta Fica.

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>