Kandidát na generálneho prokurátora Čižnár v pléne nevystúpi

www.ipolitika.sk

Kandidát vládneho Smeru-SD na generálneho prokurátora Jaromír Čižnár nevystúpi pred voľbou v pléne národnej rady, ako to žiadal poslanec za SDKÚ-DS Pavol Frešo.

Prvýkrát od roku 1989 budeme mať generálneho prokurátora, ktorého zvolí len jedna strana. Lámeme právo cez koleno. Máme právo podívať sa vášmu kandidátovi do očí a opýtať sa ho, čo si o tom myslí, objasňoval Frešo svoj návrh.

Parlament pri schvaľovaní programu 21. schôdze iniciatívu lídra SDKÚ-DS neschválil. Tajná voľba generálneho prokurátora sa uskutoční po ukončení rozpravy.

S návrhom na doplnenie programu neuspel ani nezaradený poslanec Alojz Hlina. Ten žiadal, aby deň Ústavy SR (1. septembra) nemohol byť spojený s dňom otvorených dverí v Národnej rade SR. Po dnešnom hlasovaní o generálnom prokurátorovi to nebude možné, argumentoval.

www.ipolitika.sk

Poslancovi za SDKÚ-DS Viliamovi Novotnému sa nepodarilo presadiť, aby minister financií do parlamentu predložil správu o arbitráži Slovenska s poisťovňou Union a riziku prehratého súdneho sporu pri vytvorení jednej poisťovne v SR.

Poslanec za OĽaNO Mikuláš Huba neúspešne navrhoval, aby vláda zákonodarcov informovala o návrhu partnerskej dohody medzu SR a Európskou úniou pri novom programovacom období 20014 až 2020 ako aj o príprave jednotlivých operačných programov.

Zdroj: banskabystrica.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>