Kandidát KDH na župana Miroslav Mikolášik chce viac využívať eurofondy

www.ipolitika.sk

Kandidát KDH na predsedu Žilinského samosprávneho kraja europoslanec Miroslav Mikolášik chce kraju pomôcť efektívnejším čerpaním eurofondov. „V cudzine som sa naučil zaobchádzať aj s veľkými peniazmi.

 Ako člen výboru pre regionálny rozvoj veľmi dobre rozumiem, akým spôsobom treba zaobchádzať s eurofondmi a ako ich treba uplatniť. Nielen vyčerpať, na papieri spracovať, ale naozaj ponúknuť občanom, aby sa ich životná úroveň zlepšovala. A aby prostriedky, ktoré nám Európska únia štedro ponúka, neboli čerpané len na 40 percent,“ povedal na dnešnej tlačovej besede v Martine Miroslav Mikolášik.
Podľa europoslanca Žilinský kraj potrebuje zmenu, pretože životná úroveň občanov v tomto regióne nezodpovedá jeho reálnym možnostiam a potenciálu. „Životná úroveň občanov v Žilinskom kraji je hlboko pod očakávanými možnosťami. Občania mali pred štyrmi alebo ôsmimi rokmi iste iné očakávania, ako sa im bude žiť, akým spôsobom pocítia spôsob spravovania kraja. Jednoducho je čas na zmenu. Peniaze sú aj v samotnom samosprávnom kraji. Transparentný prístup k verejným financiám, transparentnosť vo výberových konaniach, nepredražené tendre. Toto všetko bude úlohou nového župana, aby sa oveľa väčšiemu počtu občanov dostalo z týchto peňazí. Aby to nebola len určitá vyvolená úzka skupina občanov,“ uviedol europoslanec.

www.ipolitika.sk

Obyvateľov Žilinského kraja trápi podľa Miroslava Mikolášika najmä situácia v zdravotníctve, školstve, sociálnej oblasti či neschopnosť pritiahnuť rozhodujúcu zahraničnú i domácu klientelu v oblasti turizmu. Mladé rodiny chce vyzvať, aby zostali v Žilinskom kraji a mladých ľudí, aby sa vrátili zo zahraničia a získané skúsenosti využili pre kraj. „Chcem vytvoriť situáciu, aby nemuseli odchádzať mimo svoj kraj a uplatňovať sa v iných krajoch alebo v zahraničí. Aby mohli zostať tu, aby mali bývanie, aby mali zamestnanie. A vôbec, aby mali ekonomické podmienky na dobrý život v Žilinskom kraji, aby mohli svoj tvorivý potenciál dať do služieb tohto kraja,“ dodal Miroslav Mikolášik.

Mikolášikovu kandidatúru na žilinského župana podporuje aj SDKÚ-DS. „KDH a SDKÚ podpísali zmluvu na podporu mojej kandidatúry. Považujem to za dobrý základ strategického partnerstva. Pravdaže sme otvorení podpore aj ďalších politických subjektov, stále rokujeme. A zaujíma ma aj dohoda s primátormi, starostami či občianskymi združeniami. V Žilinskom kraji je približne 553-tisíc oprávnených voličov a chcem sa prihovoriť úplne všetkým. Dokonca mám ambíciu osloviť aj voličov Smeru,“ povedal Mikolášik.

Okrem Miroslava Mikolášika (KDH – SDKÚ-DS) oficiálne zatiaľ ohlásili kandidatúru na predsedu Žilinského samosprávneho kraja súčasný župan Juraj Blanár (Smer-SD) a primátor Turčianskych Teplíc Michal Sygút (NOVA).

Zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>