Hlavnú zodpovednosť za zhoršenie výberu daní má Smer-SD

www.ipolitika.sk

Vládna strana Smer-SD pridusila svojimi opatreniami slovenskú ekonomiku a tým aj výber daní. Tvrdia to ekonómovia Ľudovej platformy, teda strán SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd.

“Ako ekonómovia Ľudovej platformy sme sa zhodli na tom, že hlavnú zodpovednosť za zhoršenie výberu daní má strana Smer-SD,” vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR podpredseda KDH Miloš Moravčík. Ľudovci takto reagovali na júnovú prognózu daňových príjmov, ktorú dnes zverejnilo ministerstvo financií.

Rezort financií dnes informoval, že celkové príjmy štátneho rozpočtu budú v roku 2013 medziročne o 347 miliónov eur nižšie, než predpokladala prognóza z februára tohto roka. Na budúci rok počíta ministerstvo financií podľa novej prognózy s nižšími príjmami štátu o 611 miliónov eur.

Tieto výpadky sú podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca najlepším dôkazom, že politika vlády, ktorou “hádže konsolidáciu na ľudí, zvyšuje dane a odvody a zhoršuje prostredie pre tvorbu pracovných miest”, jednoducho nefunguje.

www.ipolitika.sk

Je preto podľa neho na čase skončiť s touto škodlivou politikou, zmeniť Zákonník práce či znížiť administratívnu záťaž a dane. Aj podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna vyzval vládu a Smer-SD, aby sa zamysleli nad tým, či urobili dobre, keď zásadným spôsobom zmenili hospodársku politiku štátu. Pretože práve tá mala podľa neho za následok výpadok daňových príjmov.

Podľa ministerstva financií dve tretiny celkového výpadku príjmov spôsobil makroekonomický vývoj v krajine. Ide o pokles rastu ekonomiky v tomto roku a jeho mierne spomalenie v budúcom roku. “Tieto čísla potvrdzujú len jeden nasledovný fakt, že rok 2013 je druhým najhorším rokom ekonomiky našej modernej krajiny, je to druhý najhorší rok po roku 2009,” uviedol dnes minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).

Zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>