Beh pre život v Trenčíne lámal rekordy

www.ipolitika.sk

V sobotu 15. júna sa na štart na Mierovom námestí postavilo rekordných 1 362 ľudí. Na výskum rakoviny prispeli o 1 683 eur viac ako vlani.

Charitatívne podujatie Beh pre život vyvrcholilo v Trenčíne posledným zo šiestich tohtoročných behov. Mierové námestie zaplavili ľudia v tyrkysových tričkách z Trenčína a okolia v rekordnom počte 1 362 bežcov. Spoločne prispeli na podporu výskumu liečby rakoviny rekordnou sumou 5 803 eur.

„Som nesmierne rád, že som mal možnosť byť s celou mojou rodinou súčasťou trenčianskeho Behu pre život. Ľudia vytvorili na trati fantastickú atmosféru a spojili sa pre dobrú vec naozaj s nadšením,“ povedal patrón Behu pre život v Trenčíne Ján Pardavý.

www.ipolitika.sk

Vyzbierané štartovné a všetky dary venuje organizátor behu Nadácia Tesco na kúpu unikátneho laboratórneho prístroja NanoSight, ktorý bude jediný svojho druhu na Slovensku. Zariadenie pomôže pri výskume a liečbe rakoviny.

„V Trenčíne ľudia ukázali, že majú veľké srdcia a opäť neváhali pomôcť dobrej veci. Pomohli nielen svojmu zdraviu, ale aj onkologickým pacientom na celom Slovensku. Ďakujeme všetkým,“ uviedol Michal Dyttert, správca nadácie.

Zdroj: trencin.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>