Andrej Danko: Vítame prezidentovo veto !

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) víta rozhodnutie prezidenta SR Ivana Gašparoviča vetovať zákon o hlásení pobytu občanov, ktorý zavádzal o. i. pod hrozbou pokuty povinnosť nahlásiť odchod z republiky na viac ako 90 dní príslušným úradom.

Hoci SNS chápe, že ohlásenie pobytu občana v zahraničí na viac ako 3 mesiace môže mať v istých prípadoch svoje opodstatnenie, nesúhlasí s vynucovaním si kontroly obyvateľov, keď majú právo na slobodný pohyb.

Novela zákona schválená poslancami Národnej rady SR by sa dala ťažko aplikovať v bežnom živote a vymožiteľnosť zákona by nebola prakticky možná. Podľa SNS neobstojí celkom ani vyjadrenie vnútra Roberta Kaliňáka, že ,,štát nebude automaticky pokutovať ľudí za to, že si nesplnia povinnosť nahlásiť dlhodobý pobyt v zahraničí“. Takéto vyhlásenie pred začiatkom platnosti zákona totiž zaváňa planými sľubmi, pretože – ak zákon predpokladá sankcie – nikde nie je napísané, že pokuty sa vyberať nebudú a bude sa argumentovať práve znením zákona!

www.ipolitika.sk

SNS víta prezidentov krok a vyzýva poslancov, aby schválili zákon, ktorý nebude zaváňať šikanovaním a sledovaním ľudí, vyšli v ústrety názoru verejnosti a nechali rozhodnutie o ohlásení svojho pobytu na občanoch.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>