Andrej Danko: Prichádza skúška charakteru Jaromíra Čižnára

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) opäť vyzýva vládu i parlament, aby čo najrýchlejšie prijali systémové zmeny pri voľbe generálneho prokurátora. Pomôže to predísť možným problémom v budúcnosti, podobným tým, akých sme boli svedkami v ostatných mesiacoch.

Fakt, že generálny prokurátor bol zvolený len vďaka väčšine poslancov vládnej strany v parlamente bez absolútnej podpory opozície, už na začiatku vzbudzuje pochybnosti občanov o jeho nestraníckosti a nezávislosti. Len skutočne nestranícka osobnosť v tejto funkcii je zárukou, že sa pohne dopredu nefunkčný systém v trestnoprávnych konaniach q vyšetrovania káuz, ktoré traumatizujú spoločnosť. Len generálny prokurátor nezávislý od politikov je garanciou zákonnosti a dodržiavania práv a povinností každéo občana, a je schopný konať voči komukoľvek, kto porušil zákon, nezávisle od toho, na akom stupni v hierarchii spoločnosti stojí.

SNS rešpektuje fakt, že máme legitímne zvoleného generálneho prokurátora. Opätovne však zdôrazňuje potrebu zmeny systému jeho voľby tak, aby bol volený samotnými prokurátormi a nie poslancami Národnej rady SR.

www.ipolitika.sk

Budúcnosť bude skúškou charakteru Jaromíra Čižnára a bude len na ňom, ako sa vysporiada s možnou politickou manipuláciou a možnými politickými tlakmi. Že to ustojí, naznačuje SNS jeho doterajšie pôsobenie, odbornosť a rešpekt v odborných kruhoch.

Sedem rokov, čo je funkčné obdobie generálneho prokurátora, je dosť dlhý čas na to, aby kompetentní pripravili a presadili konepčné a systémové zmeny tak, aby v sa budúcnosti podobným patovým situáciám predišlo. Pokiaľ im ide o Slovensko, ako deklarujú, a nie o výhody do najbližších parlamentných volieb, mali vytvoriť systém s mechanizmami vyvažovania zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci, ktorý bude schopný fungovať bez ohľadu na to, aká politická strana alebo koalícia sa dostane k moci.

SNS verí, že v osobe J. Čižnára dostalo Slovensko osobnosť, ktorá sama bude iniciovať navrhované zmeny a dokáže tak verejnosti svoju nadrstraníckosť a nezávislosť.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Andrej Danko: Prichádza skúška charakteru Jaromíra Čižnára

  1. [...] kdh.sk  Súvisiace články:Lídri Ľudovej platformy podpísali Memorandum pre zodpovednú [...]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>