Andrej Danko: Islamským extrémistom nejde o náboženstvo, ale o zabíjanie!

www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) dôrazne žiada predstaviteľov slovenskej diplomacie, aby protestovali proti poprave 10 horolezcov v Pakistane, medzi ktorými boli dvaja Slováci. Zároveň žiada predstaviteľov islamských štátov, aby sa rozhodne dištancovali od tohto hrozného činu. SNS vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám všetkých obetí.

Tragédia v Pakistane je dôsledkom rozpínavosti islamského extrémizmu, ktorý zasahuje aj Európu. Islamizácia starého kontinentu, je jeden z jej najvážnejších problémov dnešnej doby a ohrozuje naše tradičné kresťanské hodnoty. Nútiť Európu, aby sa prispôsobovala ,,vo svojom vlastnom dome” je nepredstaviteľné a neprijateľné. Pokiaľ niekto prichádza do cudzej krajiny, aby v nej žil, musí sa prijať podmienky onej krajiny, nie naopak. Vraždenie turistov je nehoráznosť a ukazuje nezlučiteľnosť hodnôt islamských extrémistov s našimi hodnotami.

www.ipolitika.sk

SNS v tejto súvislosti rozhodne protestuje proti výstavbe mešít v Európe. Tým tiež opätovne vyjadruje rozhodný nesúhlas proti výstavbe mešity aj na Slovensku, hoci moslimovia majú už pozemok na bratislavských Kramároch, ako aj projekt stavby. Pokiaľ dovolíme, aby nás ovládla cudzia identita, stratíme identitu vlastnú. Vpády Tatárov a Turkov sme už zažili, odmietame vpády v tzv. civilizovanej forme.

SNS žiada slovenskú vládu a ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí, aby protestovali proti tomuto aktu terorizmu a vyvodili dôsledky v bilaterálnej oblasti. Zároveň žiada predstaviteľov islamu, aby sa dištancovali od činu islamských teroristov, ktorí v mene náboženstva používajú násilie. Len tak môžu islamské krajiny dokázať, že majú civilizovaný hodnotový rebríček, že im ide o spoluprácu s ostatným svetom, a nie o expanziu svojho náboženstva do kultúr, ktoré s islamom nemajú nič spoločné a ich tradície a hodnoty vychádzajú z iných súvislostí.

Zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>