T. Malatinský ocenil inovatívne aktivity podnikateľov

www.ipolitika.sk

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský včera večer v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre odovzdal ocenenie najlepším v súťaži “ Inovatívny čin roka 2012“. Je to jedna z každoročných aktivít rezortu na podporu inovácií na Slovensku. Šiesty ročník súťaže Inovatívny čin roka, vyhlásilo MH SR 10. januára 2013.

Každoročne stúpa počet prihlásených do súťaže. Dokonca máme súťažiacich, ktorí zatiaľ nevynechali ani jeden ročník od roku 2007, teda od vzniku súťaže. Podnikatelia si uvedomujú, že práve inovácie vytvárajú ich konkurenčnú výhodu“, povedal na úvod slávnostného ceremoniálu šéf slovenského rezortu hospodárstva T. Malatinský.

V kategórii Výrobková inovácia cenu získala VIPO, a.s. za strojnú linku DUPLEX APEX TRUCK. V kategóriiTechnologická inovácia získala cenu PR Krajné s.r.o. a Výskumný ústav chemických vlákien, a.s. Svit za komplexnú linku spracovania na materiálové zhodnocovanie zmiešaných textilných odpadov. V kategórii Inovácia služieb si ocenenie prevzal Národný energetický klaster NEK, združenie právnických osôb za moderný organizačný modul pre kooperáciu a riadenie projektov energetiky a ekológie. Cenu v kategórii Medzinárodná kooperácia získala Žilinská univerzita v Žiline za mikrofluidický čip pre izoláciu rakovinových buniek zo vzorky krvi. Odborná porota rozhodla udeliť aj tri mimoriadne ocenenia. Tie získali v kategórii Výrobková inovácia Prvá zváračská, a.s. za automatizovaný technologický komplex PZ VESSELWELD 2000, v kategórii Technologická inovácia ECOWA,a.s. za domovú čistiareň odpadových vôd ECOWA 6 a v kategórii Inovácia služby firma GreenWay Operator a.s. za službu elektrickej mobility. Z piatich finalistov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 odborná komisia vybrala absolútneho víťaza, ktorým sa stal Lukáš Majzlan – spoločnosť The JOY, s.r.o.

www.ipolitika.sk

Organizátorom súťaže je príspevková organizácia MH SR Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). Cieľom podujatia je propagovať zrealizované inovácie a povzbudiť domáce podniky i fyzické osoby k inovatívnym podnikateľským aktivitám. Súťaž o Cenu ministra hospodárstva SR „Inovatívny čin roka“ poskytuje už 6 rokov prehľad o slovenských firmách, ktoré so svojimi jedinečnými riešeniami uspeli na trhu. Celkovo v histórií sa do boja o Cenu ministra hospodárstva SR „Inovatívny čin roka“ zapojilo už 193 súťažiacich. Súťaž je súčasťou Inovačnej politiky SR na roky 2008 – 2010 a 2011 – 2013. Počas prvých dvoch ročníkov boli firmy oceňované v troch kategóriách – Výrobková inovácia, technologická inovácia a Inovácia služieb. V roku 2010 sa súťaž rozšírila o ďalšiu kategóriu – Medzinárodná kooperácia.

Zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>